وفاداری بالا: آیا فیلم John Cusack ادامه دارد؟

دوشنبه - 18 فروردین 1399

به نقل از سایت خبری آپ دی ال : وفاداری بالا: آیا فیلم John Cusack ادامه دارد؟

high-fidelity-john-cusack-slice

وفاداری بالا این مارس ۲۰ ساله شد ، که این جمله ای است که من مطلقاً از نوشتن آن لذت نمی برم. من ۱۷ سال داشتم که اولین بار آن را دیدم ، کاملاً در پرتاب اضطراب نوجوان ، و جان کوساک یکی از بچه های من بود من تماشا کردم بهتر است مرده است و هر چیزی بگو … تقریباً به طور مداوم (سابق بیشتر از دومی – هر چیزی بگو … در واقع نوعی ضرب و شتم است) ، و چشم انداز دیدن کوزاک روابط ناکام خود را در حالی که ثبت نام در یک فروشگاه رکورد نخبه گرایانه ثبت نام کرده بود ، خراب می کند. (من دور از ذهن بودن فرسوده بودم ، شما بچه ها.) این ترکیبی از همه چیزهای مورد علاقه من بود – درونگرایی موپیایی ، اسنوبری موسیقی ، و شیطنت کردن دختران. در نتیجه ، وقتی در مارس ۲۰۰۰ از آن سالن سینما خارج شدم ، کاملاً دوست داشتم وفاداری بالا. امروز ، من به طور قابل توجهی بزرگتر هستم ، چندین سال است که ازدواج کرده ام ، و موهای من خاکستری تر است ، و وفاداری بالا مثل دبیرستان وقتی بازی نمی کردم مثل من بازی نمی کند من مثبت نیستم ، اما فکر می کنم من واقعاً آن را دوست ندارم. حالا اشتباه نکن – فیلم خیلی خوب ساخته شده ، بعضی از اجراها خیلی خوب هستند (احتمالاً بهترین کار حرفه ای کوساک ، با صداقت) ، و صحنه های بسیار خوبی و بیت های خیلی خنده دار وجود دارد. هنوز هم نگه دارید اما زمان مطمئناً نظر بسیار متفاوتی از شخصیت کوزاک به من داده است.

 high-fidelity-john-cusack-magazine

تصویر از طریق تصاویر Buena Vista

اگر آن را ندیده باشید ، وفاداری بالا درباره یک صاحب فروشگاه ضبط به نام راب (کوساک) است که توسط دوست دیرینه اش لورا ((ابن هژله) و با تلاش برای فهمیدن چه اشتباهی در تمام روابط گذشته او وسواس پیدا می کند. او دائماً دیوار چهارم را می شکند و مستقیماً با دوربین صحبت می کند زیرا او مشاهدات ناشایستی را انجام می دهد و تمام آشوب های زندگی خود را روایت می کند. راب همچنین با تهیه لیست وسواس دارد – او دائما از کارمندان خود از بری سؤال می کند (جک بلک) و دیک (تاد لوئیزو) نام ۵ آهنگ برتر ۵ آهنگ ۱ یا ۵ آهنگ برتر در مورد مرگ را بگذارید. (راب جلوتر از مهار بود ، با موفقیت پیش بینی ظهور لیست اینترنت شد.) بنابراین او لیستی از ۵ بزرگترین شکست بزرگ خود ، لیستهایی را که واقعاً صدمه دیده است ، و در صحنه ای که یک افتخار بسیار عالی توسط این بازیگر ارائه شده است بروس اسپرینگستین، تصمیم می گیرد که هر پنج مورد از سابق خود را ردیابی کند تا از آنها بخواهد که چرا آنها با او درگیری کردند ، خالی بمانند.

راب یک گنجشک خود جذب شده است و مسلماً عمدی است. قوس او در این فیلم مشخص است كه مشكل تمام روابط گذشته او مخصوصاً او بوده است. او کاملاً به نیازهای خودش متمرکز است و به ندرت کاری انجام می دهد تا شرکای خود را راضی کنند. این یک درس خوب برای یادگیری است ، و وقتی ۱۷ سال دارید و فکر می کنید همه چیز با عمق عمیق The Deepest Thing Ever است ، در واقع ، شما بیش از این مایل هستید که کارهای فیلم را برای آن انجام دهید و تمام اشکال را پر کنید. اما واقعیت این است ، وفاداری بالا تنهاست همیشه نگران احساسات راب. لورا در آخر به حالت خمش برای او به روشهایی که در بهترین حالت ناسالم و در بدترین آسیب به رفاه خودش است خاتمه می یابد. و راب در عوض هیچ کاری برای او انجام نمی دهد. به طور جدی. تا زمانی که اعتبارات به پایان برسد ، تنها کاری که راب برای اصلاح روابط خود انجام داده است ، پس از تقریباً تقلب کردن با یک منتقد موسیقی ، سرسختانه به او پیشنهاد می کند که بیش از یک آبجو ظهر بخورد. ما هرگز در واقع نمی بینیم که رابر هر کاری را برای خوشحال کردن هر کسی انجام دهد بلکه اوج خود است – اوج این است که راب کوشش می کند ژست عظیمی از لورا را بپذیرد ، که تنها هدف زندگی ظاهراً متقاعد کردن او برای دوست داشتن خود است ، که قبلاً نیز انجام می دهد. او فقط خودش را خیلی دوست ندارد و از نظر حرفه ای بدبین است.

 بالا وفاداری-جان-کوساک-iben-hjejle

تصویر از طریق تصاویر Buena Vista

در فیلم های Gen X روایتی وجود دارد که حول ارزشمندی احساسات پسرانه می چرخد. آن تنهایی ناسازگار دیک ساینده است ، اما او است احساسات، مرد ، و همیشه یک زن غیرممکن و بی پناه صبر وجود دارد که هر وقت دنیا او را به زمین می اندازد ، تعقیبش کند. لورا متناسب با آن نقش یک T را دارد ، به گونه‌ای که تعجب می‌کنم که آیا چهار فیلمنامه نویس این فیلم (شامل کوزاک) واقعاً قبل از نوشتن آن با یک زن صحبت کرده اند.

لورا شخصیت کاملاً مجنون است. اول ، او به دلایل مبهمی که هرگز واقعاً بیان نمی شود ، با رابط با او در هم می شکند ، اما این جزئی ترین مسئله است ، زیرا می توانیم به وضوح ببینیم که راب یک کابوس است که در آن اطراف باشد و دلایل شکسته شدن آنها آشکار می شود که بیشتر موارد را می بینیم. رابطه آنها در فلاش بک گفت. سوال جالب تر این است که چرا او ابتدا با روب آشنا شد – او یک وکیل موفقی است که در یک شرکت بزرگ در شیکاگو مشغول به کار است و به تازگی اتفاق افتاده است که یک شب در رابی صحبت کند و در باشگاهی که در آن DJ بود. در همین حال ، راب یک نخبه گرا فرهنگ پاپ دائم عصبانی است که صاحب یک فروشگاه ضبط است که در آن کارمندانش مرتباً از هر مشتری بالقوه ای که سلیقه موسیقی خود را با آنها به اشتراک نگذارند مورد آزار و اذیت قرار می دهند. با وجود این واقعیت که او به وضوح می تواند یک اتاق مجلل بسیار زیبا و یا یک خانه آزاده واقعی را در حومه شهر به دست آورد ، او به اتاق خواب ۱ روباه الاغ ۱ روبرو با هزاران پرونده که رب وسواس بارها و بارها مجدداً سازماندهی می شود ، جابجا می شود. از آنجا که راب هیچ تمایلی برای ترک فضایی که برای خود ایجاد کرده است ، همه چیز را که فکر می کند مهم است احاطه کرده است ، و باید تمام نیازهای او برآورده شود تا لورا حتی بتواند در مورد خودش فکر کند. او در یک لحظه می گوید ، “من به اینجا نقل مکان کردم زیرا می خواستم با تو باشم.” در خلاء ، این حرف عاشقانه ای خواهد بود ، اما در اینجا فیلم فقط یک قربانی شخصی دیگر است که فیلم انتظار دارد لورا را برای راب بسازد.

 high-fidelity-john-cusack-records

تصویر از طریق تصاویر Buena Vista

بدترین حالت شخصیت او وقتی است که پدرش می میرد و او راب را پس می گیرد ، به معنای واقعی کلمه ، زیرا او بیش از حد از نظر عاطفی خسته شده است تا بتواند با این شکست ادامه یابد. راب از غافل شدن در غفلت از خود پشیمان می شود (این لحظه به عنوان راب معرفی می شود که دارای یک شخصیت مهم درونگرا است ، اما واقعاً این فقط بهانه دیگری است که برای خودش احساس پشیمانی کند) و لورا بعد از او در ماشینش تعقیب می کند ، همه نیازهای او را کنار گذاشت تا او را دوباره از خودش نجات دهد. او در واقع می گوید ، “من خیلی خسته ام که با تو نباشم” قبل از این که از او بخواهم با او رابطه جنسی برقرار کند تا او را از عذابی که احساس می کند منحرف کند. این آشتی بزرگ آنهاست و سپس او کاملاً خوب و حباب است و هرگز در مورد بقیه فیلم پدرش ذکر نمی کند. وفاداری بالا به معنای واقعی کلمه نمی تواند دلیلی برای لورا برای بازگرداندن راب داشته باشد ، بنابراین آنها تصمیم گرفتند که او را بیش از حد از نظر عاطفی ضعیف کند تا دیگر در برابر او مقاومت کند. هورا.

جنبه های بدتری نسبت به راب نسبت به خود جذب وجود دارد. او بیشتر فیلم را به عنوان تجسم مردانگی سمی می گذراند. او فریاد می زند ، نفرین می کند ، چیزهایی را لگد می زند ، و به طور کلی هر بار که او را رها کند ، ذوب وحشتناکی دارد. و او فوق العاده صاحب زنان است. تنها آنچه او با لورا به آن اهمیت می دهد این است که آیا او با یان خوابیده است یا نه (تیم رابینز) ، مردی که بعد از فاش شدن با او درگیر شد. سپس وقتی او اعتراف کرد که او را دارد ، مانند بچه طوفان می کند و او را تعقیب می کند ، زیرا یک بار دیگر ، لورا باید همه چیز را رها کند تا احساسات صدمه دیده خود را تسکین دهد. (در واقع ، این فرضیه کل فیلم است – راب که زنان را گروگان می گذارد تا زمانی که باعث شود او احساس بهتری نسبت به اخراج پیدا کند). سپس آدرس یان را پیدا کرد ، در آپارتمان حاضر شد و بارها و بارها با آنها تماس گرفت تا لورا موافقت کند که با او صحبت کند. او دوست دختر قبلی خود را بدون احترام به مرزهایش آزار می دهد.

 وفاداری بالا-جان-کوزاک-جک-سیاه-اجتماعی وفاداری بالا-جان-کوزاک-جک-سیاه-اجتماعی.jpg

تصویر از طریق تصاویر Buena Vista

سرانجام ، یک نکته کامل در مورد چگونگی درک رضایت از رضایت وجود ندارد. ما در سالهای نوجوانی راب با یک بازخورد می بینیم که پنی (ژول کارتر) ، یکی از ۵ دوست سابق دوست سابق او ، مجبور است بارها و بارها دستانش را از او دور کند ، تا اینکه راب سرانجام او را به دلیل “محکم بودن” رها کند. و هنگامی که او را به عنوان یک بزرگسال با پنی ملاقات می کند و خواستار آن است که چرا او از برقراری رابطه جنسی با او امتناع ورزد ، به او می گوید که او نسبت به او دیوانه شده است و فقط می خواست صبر کند تا بزرگتر شود. او سپس با اشک آور فاش می کند که توسط پسر بعدی که با او تجاوز کرده بود مورد تجاوز قرار گرفت و این تجربه دیدگاه او راجع به رابطه جنسی را خراب کرد و راب هیچکدام را نمی شنود. آنچه او می شنود یادآوری این نکته است او در واقع با او، و او خوشحال. او می تواند پنی را از لیست بزرگترین Heartbreaks خود عبور کند زیرا او کسی بود که در واقع قلبش شکسته شد ، نه او. او هیچ پشیمانی را نشان نمی دهد ، که این فیلم قصد دارد به عنوان یک شوخی در مورد خود جذب شدید او باشد ، اما سخت است که خودخواهی سرد او را خنده دار بدانیم که اکنون بزرگتر هستم و نه یک نوجوان شیطانی که آن را می شناسد همه با یک وحشتناک است تصوری از روابط بزرگسالان که قرار است شبیه باشد.

وفاداری بالا یک فیلم دشوار برای دفاع است. در مورد آن چیزهای زیادی وجود دارد که می توان دوست داشت ، اگرچه بیشتر قسمت های خوب را می توان با عبارت “هر صحنه ای با جک بلک و تاد لوئیزو” خلاصه کرد که کاملاً فیلم های باری و دیک را به سرقت می برد. (این نقش برجسته سیاه بود ، و او هر صحنه را با انرژی مغناطیسی و ناخوشایند در حال اشک ریختن است.) و کوزاک تمام تلاش خود را می کند تا شما را از این واقعیت دور کند که راب یک بدخواه و بد بخت و بد است. اما پیشنهاد اصلی فیلم “مرد وحشتناک متوجه نمی شود که او وحشتناک است” در سال ۲۰۲۰ به طرز چشمگیری کم خنده دار شد ، مدت ها از طنزهای پذیرفته شده کمدی رمانتیک دهه ۱۹۹۰ جدا شد. خندیدن با مردی که از لحاظ عاطفی دوست دخترهای سابقش را وحشت زده می کند ، کار سختی است ، حتی وقتی که با جک بلک درگیر شد و روال رقص اغراق آمیز را به “راه رفتن بر روی آفتاب” توسط کاترینا و موجها انجام داد.

شما هم نظری ارسال کنید

نظر ها بسته شده اند